Właściwości rumianku i jego wykorzystanie w pielęgnacji

Rumianek to rozpoznawana w wielu krajach na świecie roślina, która charakteryzuje się przeróżnymi wartościowymi właściwościami. Najważniejszą zaletą rumianku są bez wątpienia jego właściwości medyczne. Warto wiedzieć przy tym, że rumianek wykorzystywany jest do pielęgnowania urody. Co tak naprawdę warto wiedzieć o tej roślinie z rodziny astrowatych?

 

Rumianek działa rozluźniająco na cały organizm, w tym zwłaszcza na mięśnie. Dlatego właśnie zaleca się go stosować w przypadku rozmaitych dolegliwości bólowych, w tym głównie podczas dolegliwości bólowych brzucha. Roślina działa w sposób delikatny i w efekcie może być stosowana również u niemowlaków – zwykle do kojenia wzdęć. Roślina ta wykorzystywana jest przez przedstawicielki płci pięknej na całym świecie, ponieważ pomaga leczyć dolegliwości kobiece, w tym zwłaszcza minimalizuje bóle menstruacyjne oraz działa w sposób korzystny na organizm w czasie menopauzy. Rumianek zazwyczaj używany jest przez panie ciężarne, które pragną w jakiś sposób osłabić mdłości – decyzję o wykorzystaniu tej rośliny należy oczywiście uprzednio skonsultować z doktorem.

 

Nie można oczywiście zapominać o tym, że rumianek używany jest powszechnie do pielęgnacji urody. Trzeba tylko kupić rumianek w aptece, aby móc go zastosować w domu. Można także w sposób bezpośredni zebrać go po prostu z pola, gdzie rośnie. Napar z rumianku świetnie sprawdzi się do płukania cery – może zastępować tonik. Wykorzystuje się go także do płukania włosów, w tym głównie włosów w kolorze blond – przez co są one błyszczące, mocne i mają piękny odcień.

Źródło: pieknojestwtobie.com

Dodaj komentarz