Solidne malowanie proszkiem

Istnieje wiele rozmaitych technik malowania metali, jak i stali albo też metali nieżelaznych. Niemniej jednak, prawdopodobnie najtrwalszym a także najefektywniejszym jest malowanie proszkowe. Jest to technologia, która w ostatnich latach jest bezustannie unowocześniana, nie tylko poprzez farby, ale również ze względu na zaawansowaną technologię samych malarni, w jakich linie produkcyjne zapewniają nie tylko i wyłącznie wysoką produktywność, lecz dodatkowo trwałość nałożonej powłoki a także bardzo wysoką jej jakość.

Co można pomalować proszkowo?

Na ogół, jeśli chodzi o malowanie proszkowe felg, technologia ta stosowana jest w niesamowicie szerokim zakresie w metalach oraz stalach, ponadto w metalach nieżelaznych. Najlepsze efekty w sytuacji malowania proszkowego są dostrzegalne w przypadku stali. W tym przypadku też malowanie jest wysoce efektywne, powłoka najlepiej przylega, a sam lakier nie schodzi z niej w żaden sposób. Jednym z bardzo popularnych produktów, do którego wykorzystuje się malarnie proszkowe są felgi, zarówno ze stali jak i z aluminium. Sam proces produkcyjny nie jest co więcej wyjątkowo karkołomny, nie wymaga użycia wysokiej jakości technologii, poza samym piecem i oczywiście lakierowaniem, gdzie współczesne rozwiązania zapewniają nałożenie farby precyzyjniej i skuteczniej.

Technologia malowania proszkiem

Technika malowania proszkiem nie jest dodatkowo specjalnie trudna. Malarnie, które zajmują się malowaniem przy użyciu proszku zlokalizowane są w takich miejscowościach jak Białystok i oczywiście praktycznie w całej Polsce. Sama metoda oparta jest na nanoszeniu proszku w odpowiednim piecu na rozgrzaną stal czy też metal nieżelazny. Wówczas proszek pod odpowiednią temperaturą na początku przyczepia się do elementu, a później uzyskuje właściwą konsystencję, aby w ostatnim etapie, po prostu pozostać po prostu na elemencie. Proszki są różnorodne, a ponadto dostępne w różnorodnych rozwiązaniach. W zależności od potrzeb dostępne są jednocześnie kolory błyszczące jak i matowe.

 

Więcej na: Autoklinika

Dodaj komentarz