Skórzane buty szyte na miarę – w jaki sposób o nie dbać?

Konsumenci, którzy decydują się kupić buty szyte na zamówienie decydują się na buty wykonane ze skórzanego materiału. Taki materiał dla wielu jest wyznacznikiem wytworności oraz dobrej jakości butów. Warto liczyć się z tym niemniej jednak, że buty ręcznie robione ze skóry potrzebują właściwego traktowania. Każdy posiadacz takiego obuwia winien pamiętać o tym, że o buty ręcznie robione powinno się prawidłowo dbać.

O czym trzeba pamiętać

Impregnacja obuwia to pierwsze i kluczowe zadanie po kupnie butów. Pozwoli to na długie zachowanie ich w idealnym stanie. Impregnację taką może przeprowadzić szewc za konkretną należnością. Można równocześnie wykonać ją na własną rękę, w tym celu trzeba tylko zakupić stosowny specyfik do pielęgnacji butów, a tych w sklepach spotkać można sporo. Trzeba dbać o to, by skórzane buty nie przemokły, dlatego że buty szyte na miarę ze skóry nie znoszą wilgoci. Jeżeli już zdarzy się je zamoczyć, wtedy niezwykle istotne jest to, aby poprawnie je wysuszyć. W tym celu najlepiej jest użyć starych gazet, które trzeba włożyć do obuwia, dzięki nim wyciągnięcie wody z butów będzie o wiele łatwiejsze. Naturalnie sposób wetknięcia gazet także ma znaczenie. Absolutnie pamiętać trzeba o tym, by nie suszyć takich butów na grzejniku bądź tuż obok piecyka, każde tego typu źródło ciepła zadziała negatywnie na obuwie – może doprowadzić między innymi do pękania skóry. Podszewka także powinna być dobrze potraktowana po przemoczeniu – trzeba wówczas spokojnie poczekać na całościowe jej wyschnięcie przed kolejnym użytkowaniem.

W jaki sposób przechowywać obuwie?

Każde zrobione buty na zamówienie wymagają specjalnego przechowywania, o jakim ma obowiązek poinformować klienta szewc. Dzięki temu buty będą służyć posiadaczowi znacznie dłużej. Buty wykonane z materiału skórzanego wymagają specjalnego traktowania, innymi słowy przetrzymywania w miejscu wolnym od światła oraz wilgoci. Najlepiej sprawdzi się wobec tego zamknięta szafka na obuwie, którą trzeba rzecz jasna w sposób regularny czyścić. Szafka musi gwarantować przewiewność, jeżeli nie ma takiej możliwości, musi być często uchylana. Buty od szewca wyprodukowane ze skóry są delikatne, dlatego nie można na nich stawiać innych butów. Buty warto przechowywać obok siebie, tym sposobem przeciwdziała się uszkodzeniu delikatnej skóry. U szewca warto nabyć równocześnie prawidła, które wkłada się do butów w trakcie ich przechowywania. Prawidła sprzedawane są w różnej formie, jednakże te najlepsze wykonane są z surowego drewna. Buty ze skóry nie powinny być użytkowane codziennie, po noszeniu powinny „odpocząć” minimum 24 h.

Pracowniaobuwia.pl – Szewc Białystok

Dodaj komentarz