Jak znaleźć fotografa na swój wesele i ślub?

Znalezienie fotografa to całkiem odpowiedzialna decyzja. Zdjęcia to dla wielu z nas najlepsza pamiątka z tego niepowtarzalnego dnia w całym życiu, jakim jest dzień ślubu. Jak znaleźć fotografa na swój ślub?

Jak i gdzie szukać fotografa ślubnego?

Jeżeli wasi przyjaciele niedawno brali ślub i mieli fajnego fotografa, to warto podpytać ich o opinie i polecenia. Warto także poszukać fotografa na ślub i wesele w Internecie. Warto wiedzieć, że fotografowie ślubni bardzo często fotografują na znacznie większym obszarze, niż ich miejscowość i zazwyczaj nie robią problemów, by np. fotograf z Białegostoku sfotografował ślub i wesele w Olsztynie, Warszawie lub Gdańsku, dlatego nie warto ograniczać się do fotografów ślubnych tylko z bliskiej okolicy.

Cena i oferta – najważniejsze kryterium?

Przeważająca większość stawia cennik jako najważniejsze kryterium przy wybieraniu fotografa na wesele. Na rynku fotografii ślubnej można znaleźć bardzo dużą liczbę ofert, które znacząco różnią się od siebie cenowo. Możemy bez najmniejszego problemu znaleźć fotografa, który wykona nam fotoreportaż ślubny za 600 zł, ale i za 12000 zł. Budżet na wesele może nas trochę hamować, dlatego wiadome jest, że cena za fotoreportaż ślubny jest istotnym czynnikiem, ale nie powinna być najważniejszym, szczególnie, jeżeli chcemy posiadać niepowtarzalną pamiątkę ze swojego wesela w postaci fotografii.

Jeżeli nie cena, to co?

Najważniejszą rzeczą przy wyborze fotografa na ślub powinno być jego portfolio. Jeżeli nie podobają nam się zdjęcia wybranego fotografa, to nie spodziewajmy się, że w trakcie naszego ślubu i wesela wykona on lepsze kadry. Najistotniejsze jest to, aby kadrowanie, estetyka, styl wybranego fotografa ślubnego nam odpowiadało.

Cena i oferta na drugim miejscu

Jeżeli nie mamy ograniczonego budżetu – mamy prostą sprawę – wybieramy fotografa, którego fotografie nam najbardziej się podobają. W momencie gdy wasz budżet na ślub jest lekko ograniczony, to warto zainteresować się w drugiej kolejności samą ofertą fotografa. Wiele czynników ma wpływ na cenę za reportaż, między innymi: to czy fotograf pracuje sam, czy w duecie, doświadczenie, prowadzenie działalności gospodarczej, ilość oddawanych fotografii, czy w cenę wliczony jest plener ślubny, ilość odbitek, fotoksiążki, czy inne interesujące dodatki. Czasami okazuje się, że oferta z wyższą ceną okaże się korzystniejsza, ponieważ niektórzy fotografowie każą sobie dopłacać za dodatkowe zdjęcia poza pakietem, dłuższy czas pracy, czy sesję w plenerze.

Co jeszcze musimy wiedzieć?

Poza ofertą cenową i portfolio jednym z najważniejszych elementów jest to, czy i jak się dogadujemy z fotografem. Może to wydawać się oczywiste, ale będzie on przy Was w bardzo stresującym dniu – dniu ślubu i obecność fotografa nie powinna nas dodatkowo stresować. Dobrze jest także poznać opinie na temat fotografa – szczególnie, jeśli ktoś z waszych znajomych korzystał już z usług danego fotografa, to watro dowiedzieć się od nich na temat jego stylu pracy. Wybranie fotografa na ślub to całkiem poważne zadanie – od tego kogo wybierzemy zależy jak będzie wyglądała nasza wspaniała pamiątka z Waszego ślubu i wesela, dlatego warto wybrać mądrze.

Rafał W.
Cykady.com – Fotografia ślubna Białystok

Dodaj komentarz