Czy rower krossowy to w rzeczywistości świetny wybór?

Rowery krossowe stają się coraz w większym stopniu znane w Polsce. Wszystko dzięki temu, że rowery te posiadają o wiele więcej plusów od górali, które były ochoczo preferowane przez długie lata.

Przede wszystkim rower ten może być użytkowany bez względu na teren – doskonale sprawdzi się zarazem w parku, na leśnych drogach albo na asfalcie. Pamiętać jednakże należy o tym, iż owa uniwersalność nie sprawdzi się za każdym razem. Rowerem takim możemy sunąć po nieutwardzonych trasach, o ile nie są one bardzo wymagające, wielkie kamienie bądź korzenie mogą już sprawić istotny problem. Opony są nieco delikatne i jeżeli będziemy chcieli użyć rower do tego rodzaju jazdy, możemy się błyskawicznie rozczarować.

Warto nadmienić także o tym, że rowery kross niezbyt dobrze sprawdzają się w razie ostrych podjazdów, duże koła jak również kierownica, która wymusza po prostu wyprostowaną sylwetkę, znacznie to utrudnią. Kierownica taka jest jednak zaletą w przypadku innych osób, mianowicie tych, które poszukują roweru sprawdzającego się w przypadku użytkowników chorujących na bóle kręgosłupa albo szyi – wyprostowana pozycja jest wtedy przydatna. Jeżeli doposażymy rower krossowy w specjalistyczne akcesoria to stanie się on niemalże rowerem trekkingowym. Taki rower bardzo dobrze nadaje się jako sprzęt w czasie jazdy rekreacyjnej. Jeśli będziemy pragnęli zacząć praktykować sport bardziej w sposób wyczynowy, to rower krossowy raczej się nie sprawdzi, lepiej w takiej sytuacji zdecydować się na inny model roweru. Trzeba wspomnieć również o tym, iż na rowerze krossowym rozpędzić się jest znacznie łatwiej, tak jak utrzymać stałą prędkość.

Dodaj komentarz