Co warto wiedzieć o pokryciach dachu?

Pokrycia dachowe sprzedawane są na rynku w setkach wariantów. Czy rzeczywiście jednak tak znaczące jest czy pokryciem, które zakupimy będzie blacha, ceramika, lub może papa? Przecież tak naprawdę to tylko dach. Trzeba naturalnie powiedzieć, że to nie tylko, ale aż dach, bowiem jak się okazuje dach stanowi najistotniejszą barierę dla wody oraz nadmiernego ziąbu w naszym domostwieDach to niemniej jednak niesamowicie istotny element każdego domu, który chroni od zimna i zbyt dużej wilgoci, w związku z tym jego odpowiednia konstrukcja jest niezwykle znacząca. Mając nieszczelny dach w pewnym momencie narażamy nasz dom, stropy, ściany oraz wszystko inne na zniszczenia. Nie bez powodu zatem chcemy żeby dach był jak najlepszej jakości i nie bez powodu dach kwalifikuje się do jednych z droższych elementów domu, poświęca się mu sporo czasu tak samo przy tradycyjnym, jak również przy w pełni pasywnym budownictwie.

Pokrycia dachów oferowane na rynku

Na dzień dzisiejszy na rynku proponowanych jest parę pokryć dachowych. Najbardziej popularna obecnie blachodachówka oraz pokrycia dachówkami ceramicznymi praktycznie bezwarunkowo wyparły już z rynku papę. Papa jest zastępowana zaawansowanymi membranami, które cechują się doskonałą efektywnością. Perfekcyjnym rozwiązaniem jest także blacha trapezowa, ta może być wymiennie używana z blachodachówką. Naturalnie każdy system pokrycia ma swoje wady i zalety Nie każdy producent blachy na dachy bezpośrednio mówi o konkretnych wadach blachy dachowej, aczkolwiek takowe są. Ilość pokryć dachowych oferowanych na rynku niewątpliwie pozwala na dobór optymalnego dla siebie pokrycia, a kiedy spojrzymy jeszcze na to, że najnowsze pokrycia są coraz tańsze, to prościej jest podjąć nam decyzję o możliwym remoncie dachu.

Izolacja cieplna i wodna

Dach stanowi bardzo ważną barierę zarówno dla gorąca, chłodu, jak i wody. Nic dziwnego, że w przypadku pasywnych nieruchomości, tak istotne staje się prawidłowe zabezpieczenie całościowego wnętrza nieruchomości, jak również skuteczna izolacja. Dach może powodować spore upały w czasie lata i zimno podczas chłodnych dni – nieruchomość może stracić przez dach aż 80% ciepła. Kiedy niemniej jednak dach jest w sposób odpowiedni zaizolowany, wówczas komfort mieszkania zwiększa się w dużym stopniu. Nie ma w związku z tym nic dziwnego w tym, że klienci niemal zmuszają producentów do wykonywania pokryć dachowych w najwyższej jakości. Rywalizacja wśród konkurencji w tym aspekcie jednocześnie sprawia, że pokrycia bez przerwy unowocześniane, a oprócz tego dachy zyskują coraz to bardziej jakościowe systemy izolacji cieplnej. W przypadku najlepszych pokryć dachowych, już sam materiał zostaje tak stworzony, aby gwarantować nie tylko i wyłącznie odpowiednie odprowadzanie wody, ale ponadto jak najkorzystniejsze warunki dla izolacji dachowej, która zwiększy komfort bytowania w określonym budynku.

Producent Blachodachówki Traffic

Dodaj komentarz